Fallout 4 Yeni Nesil Güncellemesi İçin Çıkış Tarihi Açıklandı

Microsoft ve Bethesda, Fallout serisinin yeni Prime Video uyarlamasının şerefine önemli bir duyuru yaptı. Buna göre, 2015 yılında piyasaya sürülen Fallout 4 için beklenen yeni nesil güncellemesi son nesil ve mevcut nesil konsolların yanı sıra PC’ye 25 Nisan tarihinde geliyor.

Bethesda, ilk olarak 2022 yılında Fallout 4 için yeni nesil üzerinde çalıştığını açıkladı ve güncellemenin normalde 2023 yılında piyasaya çıkması planlanıyordu. Güncellemenin Xbox Series X|S ve PlayStation 5 için daha yüksek kare hızları, 4K çözünürlük ve daha fazla içerik getireceğini söylenmişti.

Güncelleme, Fallout 4’ü mevcut nesil Xbox ve PlayStation konsollarında yerel duruma yükselterek onlara Performans modu ve Kalite modu ayarlarının yanı sıra hata düzeltmeleri ve diğer iyileştirmeler sunacak. Oyunun mevcut nesil konsollarda 60 FPS’ye kadar oynanabileceği belirtiyor. Bethesda, PlayStation 4 ve Xbox One içinse kararlılık iyileştirmeleri, oturum açma ve görev düzeltmeleri vadediyor.

PC tarafında büyük bir güncelleme Steam, Microsoft Store ve GOG’daki popüler RPG’ye geniş ekran ve ultra geniş ekran desteği getirecek. Mod yapımcıları için Creation Kit düzeltmeleri ve görev güncellemelerinin yanı sıra kararlılık, modlar ve hata düzeltmeleri de dahil edilecek. Ayrıca Bethesda, platformdaki Japonca ve Çince konuşan oyuncular için oturum açma sorunlarının çözüldüğünü ve onlara modlara erişim olanağı verildiğini söylüyor.

Bethesda, Fallout 4’ün bu güncellemenin ardından Steam Deck desteği sunacağını da açıkladı. Hatta oyun ilk kez Epic Games Store’da yayınlanacak.

Stüdyo, TV uyarlamasını kutlamak için bir sürü Creation Club öğesini de ücretsiz olarak sunuluyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x